İstanbul Pilates

10 Seansta Farkı Hissedecek, 20 Seansta Farklılığı Görecek ve 30 Seansta Yepyeni Bir Bedene Sahip Olacaksınız..

Pilatesin Tarihi

1880'de Almanya, Düsseldorf doğumlu olan Joseph H. Pilates kayak, jimnastik, su dalgıçlığı, savaş sanatları gibi egzersizlerle uğraşmış ve bedenini o doğrultuda geliştirmiştir. Joseph H. Pilates gençliğinde fitness kartlarında modellik yapardı. I. Dünya Savaşından önce İngiltere'de boksörlük yaptı ve sirklerde görev aldı. Savaş sırasında POWlara katılan Josep H. Pilates ülkesinde bakım eğitimi aldığından savaş sırasında bazı yaralıların rehabilitasyonunda çalıştı. Yaralıların iyileşmesi için çeşitli araştırmalar yapan Joseph H. Pilates kontrollü çevre içinde uygulanabilecek bir hareket geliştirdi. Joseph H. Pilates uygulayacı hastane yatağında bu hareketleri yapmaktaydı. Savaş sonrasında Almanya'ya dönen Joseph H. Pilates, profesyonel boksörleri, ağırsiklet şampiyonu Max Schmelling ve polis memurlarını eğitti. Daha sonra Amerika'ya hareket ettiği ve 1926'da eşi Clara ile New York şehrinde kendi eğitim stüdyosunu açarak pilatese devam etti.
Pilates İstanbul, İstanbul Pilates Kursu, İstanbul Pilates Kursları, İstanbul Pilates Salonları, İstanbul Pilates Merkezleri, Arnavutköy Pilates, Avcılar Pilates, Bağcılar Pilates, Bahçelievler Pilates, Bakırköy Pilates, Başakşehir Pilates, Bayrampaşa Pilates, Beşiktaş Pilates, Beylikdüzü Pilates, Beyoğlu Pilates, Büyükçekmece Pilates, Çatalca Pilates, Esenler Pilates, Esenyurt Pilates, Eyüp Pilates, Fatih Pilates, Gaziosmanpaşa Pilates, Güngören Pilates, Halkalı Pilates, Kağıthane Pilates, Küçükçekmece Pilates, Sarıyer Pilates, Silivri Pilates, Sultangazi Pilates, Şişli Pilates, Zeytinburnu Pilates

İstanbul Pilates Hakkında

Pilates Nedir ?
Pilates yirminci yüzyılda Joseph H. Pilates tarafından geliştirilmiştir. Fiziksel fitness sistemi olan pilates ile ilgili... devamı »

Pilatesin Tarihi
1880'de Almanya, Düsseldorf doğumlu olan Joseph H. Pilates kayak, jimnastik, su dalgıçlığı, savaş sanatları gibi egzersizlerle uğraşmış ve bedenini o doğrultuda... devamı »

Pilates Egzersiz Sistemi
Pilates'de egzersizin çok kez tekrarlanması yerine daha az sayıda, tam, kontrol ve belirli bir biçimde uygulanması tercih edilmektedir... devamı »

Pilatesin Altı Prensibi
Pilatesin temel altı prensibi şunlardır. Konsantrasyon, Konsantrasyon, Merkezleme, Akıcı Hareket, Kesinlik, Nefes... devamı »

Pilatesin Yararları
Pilatesin birçok yararı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır... devamı »